Poprzedni konkurs

wyniki / results Vikersund K175 ⏱️ 30 min

Poprzedni konkurs

wyniki / results Planica K185 ⏱️ 30 min

Wywiad z Czarkiem Urbanowiczem

[Adrian Celiński]: Przedstaw się, powiedz gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz.

[Czarek Urbanowicz]: Cześć, nazywam się Czarek Urbanowicz, mieszkam w Kętrzynie i obecnie nie zajmuję się niczym, bo w tym roku skończyłem szkołę. ;]

[A]: Kiedy po raz pierwszy wystartowałeś w turnieju SJ3?

[Cz]: Hmm… dawno to było, z tego co pamiętam, był to pierwszy konkurs TCS w Oberstdorfie, przed Mistrzostwami Świata w Predazzo. ;] Zająłem wtedy 10 miejsce.

[A]: Jaką skocznię lubisz najbardziej, a której nie lubisz?

[Cz]: Niezbyt lubię skakać na mamutach, wyjątkiem tu jest Vikersund. Wszystkie pozostałe skocznie są całkiem OK, ale najbardziej odpowiada mi skocznia w Hakubie i Sapporo.

[A]: Czyli preferujesz skocznie azjatyckie?

[Cz]: Nie zwróciłem uwagi na to, że obie są w Azji, a na dodatek w Japonii, lubię bardzo dużo skoczni, tak wyszło, ze wymieniłem akurat te dwie, ale może gdybyś zadał mi to pytanie kiedy indziej odpowiedź mogłaby być całkiem inna.

[A]: Obawiasz się któregoś z rywali?

[Cz]: Obecnie nie obawiam się żadnego, bo nie gram w tę grę. Ale jak zacznie się sezon i zdecyduję się w nim wystartować, to obawiać należy się każdego, bo poziom w konkursach niebywale wzrósł i bardzo ciężko jest wygrać konkurs, nie mówiąc już o kilku zwycięstwach z rzędu.

[A]: Jakie jest twoje marzenie związane z SJ3?

[Cz]: Chciałbym, żeby dodano tryb online do tej gry oraz żeby wyłapano wszystkich oszustów turniejowych.

[A]: Czy czujesz się najlepszym skoczkiem na świecie?

[Cz]: Nie czuję się najlepszy i nie wiem skąd te pytanie, bo w żadnych rankingach nie jestem pierwszy.

[A]: Wygrywałeś przecież w wielu konkursach, jesteś obecnym mistrzem świata w lotach, zająłeś trzecie miejsce w Pucharze Świata SJ3 na stronie www.sj3.prv.pl, lecz wydaje mi się, że ostatnio trochę „przygasłeś”.

[Cz]: Trzecie miejsce w PŚ zająłem, ale miałem o kilka konkursów mniej od pozostałych uczestników, końcówkę sezonu sobie całkowicie odpuściłem po tym, jak miałem zepsuty komputer i nie mogłem skakać, wiedziałem już, że bardzo ciężko będzie nadrobić straty do lidera. Trzecie miejsce jest dla mnie porażką, a zarazem sukcesem, bo poziom jaki prezentowałem w zeszłym sezonie nie był zbyt wysoki i do tego wspomniane wyżej problemy. Jeszcze nawiązując do rankingu prowadzonego przez Zlatko Lamota na stronie sj3rank.blogdrive.com, zajmuję tam także trzecią pozycję, ale wystarczy trochę się zainteresować i sprawdzić, kto skakał w ilu konkursach, dla mnie ten ranking nie jest obiektywny ponieważ promuje skoczków z większą ilością konkursów, a przecież nie każdy ma czas skakać wszędzie, gdzie są organizowane turnieje.

[A]: Co sądzisz na temat oszustów i o wpadce Krzysztofa Niechciała?

[Cz]: Mógłbym odpowiedzieć jednym wyrazem — żałość. Nie wiem co chcą osiągnąć ludzie, którzy nie są uczciwi, jaka jest radość po przerobieniu pliku… Ech, oby jak najmniej było takich ludzi. Krzysiek był dowodem na to, że nawet ludzie z czołówki oszukują, dla mnie osobiście jest to bardzo zniechęcające. To jest m.in. powód mojej kilkumiesięcznej absencji w konkursach.

[A]: Co sądzisz o naszym serwisie (nieistniejący już SJ3 Center, dop. red.), który 3 lipca obchodzi swoje pierwsze urodziny?

[Cz]: W ostatnich miesiącach panuje ogromny zastój na wszelkich stronach związanych z SJ3. Od początku istnienia, serwis poczynił ogromne postępy, co prawda ostatnio panuje mały zastój na stronach o tej tematyce, ale myślę, że niedługo strona znowu ruszy pełną parą i będzie czołową stroną o SJ3.

[A]: Dziękujemy za pochwały. A jakie jest Twoje ulubione danie, film, muzyka?

[Cz]: W sezonie oczywiście najlepsza jest bułka z bananem :) Film… ciężko powiedzieć, bo mało oglądam telewizję, lubię polskie komedie, podobał mi się także „13 wojownik” i „Gladiator”. A co do muzyki, to słucham wszystkiego co mi się podoba, nie ograniczam się do jednego gatunku.

[A]: Grasz w coś poza SJ3?

[Cz]: Tak, gram w Counter-Strike’a, w SJ3 ostatnio grałem z kilka miesięcy temu.

[A]: Dziękuję za rozmowę, zapraszam do naszych turniejów i życzę dobrej zabawy!

[Cz]: Dziękuję również i pozdrawiam wszystkich czytelników.

Adrian Celiński

Inne wywiady

Seria wywiadów z Ville Könönenem

Wywiady z innymi zawodnikami