Poprzedni konkurs

wyniki / results Vikersund K175 ⏱️ 30 min

Poprzedni konkurs

wyniki / results Planica K185 ⏱️ 30 min

Wywiad z Bartkiem Biurkowskim

[Adrian Celiński]: Witam Ciebie serdecznie Bartoszu.

[Bartek Biurkowski]: Witam również :)

[A]: Na początek może powiedz coś o sobie, czego mogą nie wiedzieć SJ-otowcy.

[B]: Z imienia i nazwiska większość zna, ale nie zaszkodzi napisać :P Nazywam się Bartek Biurkowski, mam 19 lat, obecnie mieszkam w Toruniu, gdzie studiuję administrację na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Hm… może coś o zainteresowaniach ;P interesuję się sportem, filmem, muzyką, to ostatnie jest związane z tym, że gram na gitarze. Poza tym uwielbiam imprezowanie ze znajomymi (z nieznajomymi również :D). Na długie spacery tez lubię chodzić.

[A]: To zaczynamy część dotyczącą gry. Czym są dla Ciebie sukcesy odnoszone na wirtualnych skoczniach? Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, Mistrzostwo Świata w lotach, medale MŚ, pewnie niedługo medale olimpijskie. Co to dla Ciebie znaczy?

[B]: Dla mnie jest to przede wszystkim dobra zabawa, chociaż miło jest czasem popatrzeć na to, co już mam. Choć wychodzę z założenia, że każdy jest w stanie być w, nazwijmy to, dobrej dyspozycji. I przy tym dobrze się bawić, bo o to głównie przecież chodzi :) co do medali olimpijskich Adrianie — wszystko się może zdarzyć ;P choć nie ukrywam, że obecnie w nie mierzę, bo praktycznie brakuje mi tylko olimpijskich medali.

[A]: Potrafisz przedstawić jakieś argumenty, że jesteś lepszy niż Artur Bała? W rekordach świata jest remis, Ty zdobyłeś PŚ — on obecnie prowadzi w klasyfikacji, Ty wygrałeś TCS, ale on jest mistrzem świata.

[B]: Nie podchodzę do tego w taki sposób, Artur również dużo osiągnął i jest naprawdę dobrym zawodnikiem. Rywalizujemy już od paru sezonów i to jest naprawdę fajne, to wzajemnie „prześciganie się”. A opinię odnośnie tego, kto jest lepszy, pozostawiam innym :)

[A]: Jak postrzegasz to, że obecnie mamy na polu walki o najważniejsze trofea tylko dwóch zawodników? Praktycznie na każdych większych zawodach liczysz się Ty i Artur, chciałbyś, by dołączył ktoś trzeci?

[B]: Chciałbym, żeby dołączyło paru innych, również tych, którzy kiedyś wiedli prym w zawodach (Maciek Laskowski, Czarek Urbanowicz). Bodajże jeszcze dwa sezony temu rywalizowaliśmy razem o jak najwyższe cele. Moim zdaniem obecnie jest paru zawodników, którzy mogą się włączyć do walki. Mówię tu o Tobie, Krzyśku Morawskim i paru innych, którzy naprawdę mogą. Cieszy mnie również to, że pojawiło się kilku nowych zawodników, mam nadzieję, że pociągną to dalej, bo kiedyś trzeba zejść ze sceny ;P

[A]: To jeszcze o Olimpiadzie, bo zbliżają się trzy konkursy na skoczniach Olafa. Nie będę Cię pytał o złoto, ale na przykład… kto zdobędzie brąz?

[B]: A czemu nie? ;P obecnie trudno mi obstawiać podium, to zależy od tego, kto wystartuje. A podobno kilku dobrych zawodników ma wrócić :P osobiście będę walczył o medale olimpijskie i mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć.

[A]: Chciałbym, żebyś mi jeszcze posłodził, więc chętnie posłucham Twojej opinii na temat naszego serwisu.

[B]: Proszę bardzo Adrianie :) moim zdaniem serwis obecnie stoi na bardzo dobrym poziomie, bardzo dobry ruch z Twojej strony, że przetłumaczyłeś działy na j. angielski. miejmy nadzieję, że przyciągnie to zagranicznych zawodników;P jest SJ3pedia, która, mam nadzieję, będzie się dalej rozwijać. ogólnie jest bardzo dobrze i byle do przodu :)

[A]: OK, dziękuję. Teraz czas zejść na inne tematy, może porozmawiamy o samej grze. Czy nie korciło Cię, aby spróbować zdobyć 2000 pkt, pobić rekord na Planicy lub uzyskać najlepszy wynik w TCS?

[B]: Może to zabrzmi dziwnie, ale skaczę tylko w konkursach :D większość rekordów, jakie mam w grze, były uzyskane w na konkursach w ciągu tych paru lat, jak skaczę ;P jednak może kiedyś przysiądę i postaram się uzyskać te 2000 pkt lub spróbować uzyskać najlepszy wynik w TCS. pożyjemy, zobaczymy ;)

[A]: Czy Adam zdobędzie medal na dużej skoczni w Vancouver?

[B]: Jeszcze niedawno wątpiłem w jego szanse na medal olimpijski, pisałem o tym na forum nawet. Jednak konkurs sobotni uświadomił mi, że „starsi zawodnicy też potrafią zdobywać medale”, cytując słowa Adama. Formę też wyszlifował na Vancouver, to widać. I wierzę w to, że zdobędzie medal na dużej skoczni. o złoto będzie ciężko, ale znając Adama będzie walczył ;P

[A]: Co sądzisz o oszustwach? Wydawało się, że czas podrabiania customsów minął, a tu mamy na świeżo kolejny przypadek.

[B]: Wyraziłem już swoje zdanie odnośnie ostatniego przypadku, które zresztą znasz. Nie rozumiem takich ludzi, przecież to tylko zabawa, mamy jakieś korzyści materialne z tego? Osobiście jest to zniechęcające i powoduje to, że wręcz odechciewa się uczestniczyć w konkursach. co do samych oszustów — przypadki z przeszłości (mam tu na myśli K. Niechciała) pokazały, że do oszustwa zdolny jest każdy, nawet osoba z czołówki. trzeba zresztą opracować jakiś system kar — może będzie to przestroga dla tych, którzy zamierzają „bawić” się w takie praktyki.

[A]: Chciałbyś porywalizować z kimś online? Bo na przykład moim marzeniem jest wprowadzenie takiego trybu online, w którym wszyscy spotykaliby się w jednej chwili na konkursie i skakali (z klasyfikacją na żywo itp.), chociaż byłoby to możliwe pewnie dopiero po udostępnieniu kodu źródłowego przez Ville. Co powinien Ville udostępnić — kod źródłowy gry, by ją można było ulepszać, czy pełną wersję za friko?

[B]: Kiedyś było głośno o tym trybie online, szkoda, że nie został ten pomysł przez Villego zrealizowany. co do rywalizacji — oczywiście, że bym chciał, bardziej realistyczna rozgrywka, myślę, że większość osób również opowiedziała by się za taką formą rozgrywki. co do drugiej części pytania — raczej kod źródłowy, by móc ulepszać naszą grę ;P choć pełną wersją bym nie pogardził, mógłbym sobie narysować w końcu skocznię :D

[A]: Jak długo potrwa jeszcze Twoja SJ-otowa kariera?

[B]: Trudno mi określić, wiadomo, z każdym rokiem jest się starszym, nowe obowiązki, nie wiadomo, co los przyniesie :P Wśród obecnie startujących jestem jednym z tych, którzy skaczą najdłużej w konkursach, zapał, który był kiedyś, w pewnym sensie zmalał. być może jest to mój ostatni pełny sezon. jednak będę się starał powracać do SJ3 w przyszłości, w końcu przez te lata dobrze się bawiłem, uczestnicząc w konkursach ;)

[A]: I tym optymistyczno-pesymistycznym akcentem może zakończymy tę rozmowę. Dzięki.

[B]: Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytających ;)

Adrian Celiński

Inne wywiady

Seria wywiadów z Ville Könönenem

Wywiady z innymi zawodnikami